DZIŚ OTWARTE 9:00 - 21:00
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Nie udało się wiosną spotkać miłośnikom zieleni i recyclingu, to musi udać się jesienią! Zapraszamy 12 września na parking Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych – wymienimy je na sadzonki. To największa w regionie akcja społeczno- ekologiczna, do której może dołączyć każdy!

Od startu akcji w 2007 roku rozdaliśmy 92 tysiące sadzonek drzew i kwiatów! Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Jesteśmy dumni, że pomagacie nam promować ekologię i sadzenie drzew. Akcja „Drzewko za surowce” rokrocznie odbywa się wiosną, jednak w tym roku ze względów bezpieczeństwa została przeniesiona na jesień.

Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci, w zamian za nie rozdamy sadzonki drzew i kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży zebranych surowców zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych i domów dziecka.

Tradycyjnie Centrum Handlowe Sarni Stok zachęca do ochrony środowiska, wspierając akcję „Drzewko za surowiec”, organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie.

Pomaganie nic nie kosztuje! Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków, lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4000 kwiatków (bratków). Zachęcamy by do akcji włączyło się, jak najwięcej osób, propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej. Warto więc zjawić się w Centrum z sąsiadem lub przyjaciółmi - razem możecie urządzić swój ogród lub wspólne podwórko!

Środki pozyskane ze sprzedaży surowców uzyskanych w trakcie zbiórki zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga – czyli zakup rowerów dla dzieci z świetlic środowiskowych.

Termin: 12 września 2020, godzina: 09:00-17:00
Miejsce: Punkt Obsługi Zbiórki na parkingu CH Sarni Stok

Przelicznik surowców:

  • jedna sadzonka - za 10 kg makulatury,
  • jedna sadzonka - za 20 opakowań szklanych,
  • jedna sadzonka - za 20 butelek PET,
  • jedna sadzonka - za 20 puszek aluminiowych,
  • jedna sadzonka - za 10-20 żarówek i baterii,
  • jedna sadzonka – za jeden mały sprzęt elektryczny, elektroniczny,
  • trzy sadzonki - za 1 duży sprzęt elektryczny, elektroniczny.