DZIŚ OTWARTE 9:00 - 21:00
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Zapraszamy 22 maja na parking Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych – wymienimy je na sadzonki kwiatów i drzew. To największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna, do której może dołączyć każdy!

Od startu akcji w 2007 roku rozdaliśmy ponad 100 tysięcy sadzonek drzew i kwiatów! Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Jesteśmy dumni, że pomagacie nam promować ekologię i sadzenie drzew. 

Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy plastiku, w zamian za nie rozdamy sadzonki drzew i kwiatów. W tym roku rozdamy aksamitki i begonie oraz sadzonki drzew leśnych.

Tradycyjnie Centrum Handlowe Sarni Stok zachęca do ochrony środowiska, wspierając akcję „Drzewko za surowiec”, organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz firmy Sanit Trans.  Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie. 


Pomaganie nic nie kosztuje! Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków, lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4000 kwiatków (bratków). Zachęcamy by do akcji włączyło się, jak najwięcej osób, propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej. Warto więc zjawić się w Centrum z sąsiadem lub przyjaciółmi - razem możecie urządzić swój ogród lub wspólne podwórko!

Termin: 22 maja 2021, godzina: 09:00-17:00
Miejsce: Punkt Obsługi Zbiórki na parkingu CH Sarni Stok

Przelicznik surowców:

  • - jedna sadzonka - za 10 kg makulatury,
  • - jedna sadzonka - za 20 opakowań szklanych,
  • - jedna sadzonka - za 20 butelek PET,  
  • - jedna sadzonka - za 20 puszek aluminiowych,