DZIŚ OTWARTE 9:00 - 21:00
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Drzewko za surowce w CH Sarni Stok!

Zapraszamy 15 kwietnia na parking Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych – wymienimy je na sadzonki kwiatów i drzew. To największa w regionie akcja społeczno- ekologiczna, do której może dołączyć każdy!

Niemal 220 ton papieru, prawie 28 ton szkła i niemal 20 ton plastiku oraz 7 ton aluminium – tyle odpadów zebraliśmy od 2007 roku, czyli od startu akcji. A w zamian rozdaliśmy, razem z Fundacją Arka, 105 tysięcy sadzonek drzew i kwiatów! Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Jesteśmy dumni, że pomagacie nam promować ekologię i sadzenie drzew.

Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium i szkła, w zamian za nie rozdamy sadzonki drzew i kwiatów. Tradycyjnie Centrum Handlowe Sarni Stok zachęca do ochrony środowiska, wspierając akcję „Drzewko za surowce”, organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz firmy SANIT-TRANS z Bielska-Białej. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie. 

Pomaganie nic nie kosztuje! Do rozdania jest aż 3000 sztuk drzewek i 2000 kwiatków. Zachęcamy by do akcji włączyło się, jak najwięcej osób, propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej. Warto więc zjawić się w Centrum z sąsiadem lub przyjaciółmi - razem możecie urządzić swój ogród lub wspólne podwórko!

Termin: 15 kwietnia 2023, godzina: 09:00-17:00
Miejsce: Punkt Obsługi Zbiórki na parkingu CH Sarni Stok

Przelicznik surowców:

  • jedna sadzonka - za 10 kg makulatury,
  • jedna sadzonka - za 20 opakowań szklanych,
  • jedna sadzonka - za 20 butelek PET,  
  • jedna sadzonka - za 20 puszek aluminiowych,