DZIŚ OTWARTE 9:00 - 21:00
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Wesołe Dni Pszczoły w CH Sarni Stok!

Wesołe Dni Pszczoły w CH Sarni Stok!

Pszczoła miodna to jeden z najważniejszych owadów, który na Ziemi pojawił się wcześniej niż człowiek. Dlaczego odgrywa tak istotną rolę? Bo zapyla niemalże 80% roślin na Ziemi, dając nam pożywienie i zapewniając równowagę ekologiczną. W maju obchodzimy Światowy Dzień Pszczoły, a od 15 do 20 maja zapraszamy do Centrum Handlowego Sarni Stok na jego obchody!

Zobacz wystawę edukacyjną
W dniach od 15 do 20 maja na terenie CH Sarni Stok dostępna będzie wystawa edukacyjna na temat życia pszczół i nie tylko! Biedronka, chrząszcz, motyl i inne owady – w ramach ekspozycji będzie można dowiedzieć się więcej na temat roli owadów w środowisku naturalnym i ich codziennych zadaniach. Klienci będą mieli także okazję zgłębić tajniki pozyskiwania miodu oraz poznać - niezbędne w warsztacie pszczelarza - akcesoria pszczelarskie.

Weź udział w bezpłatnych warsztatach pszczelarskich*
20 maja zaplanowano zajęcia dla wielkich odkrywców pszczelich sekretów. Ile pszczół mieszka w ulu? Jak powstaje miód? W jaki sposób pszczoły się ze sobą komunikują? Kiedy odpoczywają? I czy one w ogóle śpią? Podczas warsztatów pszczelarskich odpowiemy na wszystkie pytania, które nurtują najmłodszych adeptów pszczelarstwa. Podczas zajęć każdy będzie mógł poczuć się jak pszczelarz - zajrzeć do ula, obejrzeć z bliska ramki z woskiem, założyć kapelusz pszczelarski i wziąć do ręki podkurzacz. Będzie też degustacja pszczelego pyłku i naturalnych miodów. Każdy uczestnik będzie też mógł własnoręcznie stworzyć świeczkę z węzy pszczelej.

Oddaj głos na najpiękniejszy ul – konkurs plastyczny dla szkół podstawowych.
W klimat pasieki wprowadzą nas uczniowie, którzy w ramach konkursu plastycznego mieli za zadane udekorować ul. Prace podopiecznych z dziesięciu bielskich placówek będą wyeksponowane CH Sarni Stok od 15 do 20 maja. Oddając głos na najładniejszy ul (głosowanie będzie odbywało się na profilu FB: www.facebook.com/SarniStok ), będzie można wesprzeć konkretną placówkę, która w nagrodę otrzyma sadzonki roślin miododajnych do obsadzenia swoich terenów zielonych.

 

* Obowiązuje limit miejsc.
Warsztaty odbywają się w sobotę 20 maja w godzinach: 11.00-19.00
Zajęcia trwają nieprzerwanie, zapisy przyjmowane są na bieżąco w dniu  akcji w Punkcie Obsługi Promocji.